Róże Różańcowe

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

UKŁAD RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

TAJEMNICE RADOSNE

(Odmawia się w poniedziałki i soboty)

  1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
  3. Narodzenie Jezusa
  4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni
  5. Odnalezienie Jezusa w świątyni

TAJEMNICE ŚWIATŁA

(Odmawia się w czwartki)

  1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  2. Objawienie Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej
  3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  4. Przemiana na górze Tabor
  5. Ustanowienie Eucharystii

TAJEMNICE BOLESNE

(Omawia się we wtorki i piątki)

  1. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  2. Biczowanie Jezusa
  3. Cierniem ukoronowanie
  4. Droga Krzyżowa
  5. Śmierć na Krzyżu

TAJEMNICE CHWALEBNE

(Odmawia się w środy i niedziele)

  1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
  2. Wniebowstąpienie
  3. Zesłanie Ducha świętego
  4. Wniebowzięcie Matki Bożej
  5. Ukoronowanie Matki Bożej na Królową nieba i ziemi  

Obowiązki Członków Żywego Różańca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pełkiniach – Wygarkach

  1. Codzienne odmawianie jednej tajemnicy Różańca świętego połączone z rozważaniem przydzielonej na dany miesiąc Tajemnicy.
  2. Uczestniczenie w comiesięcznych spotkaniach modlitewnych połączonych z odmawianiem Różańca oraz ze zmianą Tajemnic Różańcowych.
  3. Częsty udział w życiu sakramentalnym oraz pogłębianie swojej wiary i wiedzy religijnej.
  4. Szerzenie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
  5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.
  6. W miarę możliwości wspomaganie ubogich oraz udział w pogrzebach zmarłych członków Wspólnoty Różańcowej.
  7. Włączanie się w życie parafialne:
  8. a) adoracja Najświętszego Sakramentu
  9. d) udział w Nabożeństwie Fatimskim (pierwsze soboty miesiąca)
  10. e) udział w nabożeństwie różańcowym połączonym ze zmianą tajemnic – pierwsza niedziela miesiąca godzina 8.00.

III. ODPUSTY

Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami osiem razy w roku, mianowicie:

  1. W dniu przyjęcia do Żywego Różańca
  2. W Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa (25 XII)
  3. W święto Ofiarowania Pańskiego (2 II)
  4. W Uroczystość Zwiastowania NMP (25 III)
  5. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
  6. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 VIII)
  7. W święto Matki Bożej Królowej Różańca Świętego (7 X)
  8. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 XII)

“Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka, … jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca”

(Jan Paweł II)

 

LISTA PARAFIALNYCH RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

 

Matki Bożej Zielnej

Przełożona Pani Stęchły Agata

  1. Stęchły Agata
  2. Bojarska Grażyna
  3. Czereba Helena
  4. Czerwińska Maria
  5. Dudek Teresa
  6. Kamińska Anna
  7. Kamińska Sabina
  8. Kiełbowicz Władysława
  9. Kontek Maria
  10. Kozdroń Irena
  11. Kozdroń Łucja
  12. Paluch Czesława
  13. Sidor Eugenia
  14. Jarosz Aneta
  15. Sznaj Janina
  16. Szewerniak Iwona
  17. Lichota Beata
  18. Orłowska Barbara
  19. Zdzisława Mil-Jazinicka
  20. Machała Maria

 

 

Matki Bożej Gromnicznej

Przełożona Pani Matusz Janina

  1. Matusz Janina
  2. Biela Krystyna
  3. Czereba Lidia
  4. Czereba Paulina
  5. Machała Barbara
  6. Matyja Teresa
  7. Janas Halina
  8. Janusiewicz Czesława
  9. Jarosz Krystyna
  10. Jucha Stanisława
  11. Krupińska Helena
  12. Krupińska Monika
  13. Lepik Irena
  14. Olejarka Lucyna
  15. Olejarka Stefania
  16. Podolec Stanisława
  17. Doczumińska Katarzyna
  18. Jarosz Stanisława
  19. Zając Aleksandra
  20. Buczak Barbara

 

 

Matki Bożej Bolesnej

Przełożona Pani Jarosz Stanisława

  1. Jarosz Stanisława
  2. Białowąs Krystyna
  3. Derdziak Wanda
  4. Janas Anna
  5. Jarosz Barbara
  6. Mil Eugenia
  7. Nikodem Aniela
  8. Oziębło Danuta
  9. Przepłata Genowefa
  10. Sidor Iwona
  11. Socha Irena
  12. Stęchły Anna
  13. Świąder Anna
  14. Turek Józefa
  15. Warchoł Władysława
  16. Zamorska Barbara
  17. Malinowska Maria
  18. Bojarska Czesława
  19. Pinda Barbara
  20. Nowak Danuta